NIEUWS

beeldengroep2

Zomerschool UvA (16-20 augustus)

Dit jaar zal de Zomerschool Klassieken van de UvA en de VU dit jaar doorgaan en wel in fysieke vorm! Het zal dit jaar plaatsvinden in de week van 16-20 augustus in het Bushuis/Oost-Indisch Huis te Amsterdam, Kloveniersburgwal 48.

Tijdens de zomerschool worden cursussen over diverse auteurs en teksten in het Latijn, Grieks of zelfs Hettitisch aangeboden, gericht op scholieren, studenten, docenten en andere geïnteresseerden. Gedurende een week kunnen deelnemers zich storten op teksten, maar zich ’s avonds ook vermaken met een klassieke film of pubquiz.

Voor docenten staat onder andere de traditionele pensumcursus op het programma: een intensieve nascholing over het examenpensum van komend schooljaar. Voor leerlingen (vanaf klas 4) met een grote interesse in de oudheid is er ook genoeg te beleven op de zomerschool.

Op de flyer en website vindt u meer informatie over het programma van de colleges, de kosten en andere praktische zaken.

 

LAATSTE NIEUWS

VCN-jaarconferentie 2026

De Jaarconferentie van de VCN zal plaatsvinden op zaterdag 21 maart 2026 in de Openbare Bibliotheek van Amsterdam (Oosterdokskade 143). Deze prachtige locatie ligt

Bericht over de centrale examens

Namens Otto Gradstein Sinds een aantal jaren leeft er onder veel docenten klassieke talen het gevoel dat het eindexamenprogramma ‘overladen’ is, wat kan zorgen

Tweede inspiratiemiddag vakvernieuwing

Update 20-10-2025: Er zijn nog enkele plekken vrij. Let op: de workshop over ongeziene teksten is vol. Eventuele dieetwensen kunnen worden ingevuld in het

NIEUWSARCHIEF

meer >