NIEUWS

PERSFOTO DRENTS MUSEUM Gouden armband in de vorm van een slang_foto Nationaal archeologisch museum Napels

Tentoonstelling ‘Sterven in Schoonheid’

Op 20 november 2022 opent in het Drents Museum in Assen de tentoonstelling Sterven in schoonheid. De wereld van Pompeï en Herculaneum met topstukken uit het Museo Archeologico Nazionale in Napels en het Parco Archeologico Ercolano in Herculaneum.

 

In deze grote archeologische tentoonstelling staan het leven vóór de allesverwoestende vulkaanuitbarsting, en de kunst en schoonheid waarmee de inwoners zich omringden, centraal. Te zien zijn meer dan 100 archeologische kunstschatten waaronder veelkleurige fresco’s en mozaïeken, marmeren beelden, bronzen fonteinen en gouden sieraden.

Bij de tentoonstelling zijn rondleidingen voor de onderbouw en bovenbouw. Ook verschijnt een gelijknamige publicatie van Waanders Uitgevers.

 

De tentoonstelling is te zien tot en met 26 maart 2023. Meer informatie op www.drentsmuseum.nl/sterveninschoonheid

LAATSTE NIEUWS

Examenbesprekingen 2025

De examenbesprekingen zullen dit jaar op 20 mei voor Latijn, en op 23 mei voor Grieks plaatsvinden. Vanwege de korte tijd in het examenrooster

Stand van zaken: vakvernieuwing

Fase van beproeven In februari zocht SLO scholen die mee willen doen aan het beproeven van de conceptexamenprogramma’s van klassieke talen in zogenaamde try-outs.

SCHOLAE 2025: ben jij of ken jij iemand die bevoegd docent GLTC wil worden?

In september 2024 is een cohort cursisten aan SCHOLAE-zijinstroom GLTC begonnen. SCHOLAE is een samenwerkingsverband van de vijf Nederlandse universitaire vakgroepen Griekse en Latijnse

NIEUWSARCHIEF

meer >