NIEUWS

WhatsApp Image 2024-09-14 at 15.51.48

Jaarconferentie 2025

De Jaarconferentie van de VCN zal plaatsvinden op vrijdag 21 maart 2025 in de Openbare Bibliotheek van Amsterdam (Oosterdokskade 143). Deze prachtige locatie ligt op loopafstand van station Amsterdam Centraal. 

Naast de jaarvergadering is er een plenaire lezing van Miko Flohr: ‘De archeologie van paniek: Pompeii, Herculaneum en de uitbarsting van de Vesuvius in 79 n. Chr.

Na deze lezing volgt een heerlijke lunch, waar u uitgebreid de tijd heeft om met elkaar in gesprek te gaan en om de stands van onze adverteerders te bezoeken.

Daarna heeft u de keuze uit vier verschillende workshops die in twee rondes worden aangeboden. Het zal gaan om de volgende workshops:

  • Paula Bultstra – Het leren van geziene teksten
  • Kirsten Fikse – Betrokkenheid bij de oudheid vergroten door inlevingsopdrachten 
  • Emilie van Opstall – Het Boek van Sindbad de Filosoofeen middeleeuwse verhalencyclus
  • Simon Slijkhuis – ‘Meneer, mag ik mijn mapje?’ – werken met een vertaalportfolio 

 

Het programma voor de dag vindt u hier.

De uitgebreide abstracts van de workshops worden gepubliceerd in het najaarsbulletin van 2024 en zijn ook hier te vinden. De stukken voor de jaarvergadering worden in het VCN-Bulletin van het voorjaar 2025 gepubliceerd.

De aanmelding loopt vanaf de NaZoCo t/m 7 maart 2025.

Heeft u nog vragen? Neem dan contact op via: vcn.jaarconferentie@gmail.com.

LAATSTE NIEUWS

Inspiratiemiddag vakvernieuwing woensdag 3 juni 2026

Op woensdag 3 juni organiseert de VCN weer een inspiratiemiddag rondom vakvernieuwing. De vorige middag (28 november) was een groot succes. Ondertussen is de

Examenbesprekingen 2026

De examenbesprekingen zullen in 2026 op 22 mei voor Latijn, en op 27 mei voor Grieks plaatsvinden. Vanwege de korte tijd in het examenrooster

VCN-jaarconferentie 2026

De Jaarconferentie van de VCN zal plaatsvinden op zaterdag 21 maart 2026 in de Openbare Bibliotheek van Amsterdam (Oosterdokskade 143). Deze prachtige locatie ligt

NIEUWSARCHIEF

meer >